tel.: 733 316 973

Dornova metoda pro psy

Co je dornova metoda?

 

Jedná se o celostní metodu, díky které můžeme srovnat opěrný aparát pejska. Zaměřuje se prvotně na usazování kloubů, na jednotlivé obratle a měkké tkáně s tím spojené. Tato jemná technika navrací všechny tyto složky na fyziologické místo.

 

Kdy je dobré provádět u pejska terapii pomocí Dornovy metody?

Psi, stejně jako lidé zatěžují svůj opěrný aparát sportem, věkem nebo jej zatěžujeme my lidé svým nešetrným zacházením. Proto je dobrá prevence jak při sportu, tak i v normálním denním životě. Dornovat můžeme po některých typech operací, při dysplazii kloubů, kde můžeme dosáhnout velké úlevy pro pejska. Dále je vhodná tato metoda u štěňat po těžkých porodech, můžeme ovlivnit vývoj kloubů a předejít špatnému postavení a následným deformacím kloubů a kostí.

Foto: Martin Duna

Co je k terapii potřeba?

Pro účinnou pomoc pejskovi je důležitá spolupráce majitele a terapeuta. Při této metodě se v některých případech propadlých křížových kostí nebo obratlů využívá baněk. Díky baňce dosáhneme podtlaku nasátím kůže, čímž vzniká modřina. Intenzivní prokrvení napomáhá detoxikaci a rozvolňování zatuhlých míst tak, aby se kost mohla vrátit na fyziologické místo.

 

Jak terapie probíhá?

Na začátku se trochu seznámíme spolu a samozřejmě i s Vaším pejskem. Vyplníme společně kartu, ve které se zaměříme na to, co pejska trápí, a ujistíme se, že nejsou žádné kontraindikace bránící terapii. Poté začneme se samotnou dornovou metodou, kde Vás poprosím o spolupráci při manipulaci s pejskem.

 

Co je po terapii zapotřebí?

Důležitou součástí, aby Dornova metoda mohla správně působit, je klidový režim po skončení terapie. . Pejsek by měl mít po ošetření 3 dny bez větší fyzické zátěže, jako jsou závody, tréninky ani žádné velké dovádění, kde by mohlo docházet k pádům, nárazům a prudkému brzdění.

Podrobné pokyny obdrží majitel psa po terapii na základě individuálního zdravotního stavu.

Velké díky patří Andree a Martinovi Dunovým, díky kterým můžeme pomáhat pejskům, rozšířit si znalosti a mít úžasnou náplň do života.

(http://dornovametoda-zvirata.cz/dornova-metoda/)

@ 2017